Wpływ pozycjonowania na zwiększenie ruchu na stronie

Pozycjonowanie strony internetowej, a także jej optymalizacja mogą mieć wpływ na zwiększenie odwiedzin. Dowiedz się, w jaki sposób zwiększyć ruch na Twojej stronie internetowej, aby odsłony przełożyły się na zyski!

Jak pozycjonowanie wpłynie na większy ruch?

Najważniejsze jest dobre tempo ładowania w wyszukiwarkach dostosowanych pod mobilne działania. Przypuśćmy, że chcemy przejrzeć stronę internetową na ekranie naszego telefonu tak, jak wcześniej robiliśmy to na ekranie komputera. W tej sytuacji zbyt długie oczekiwanie jest zabójcze dla renomy danej strony. Prędkość wczytywania się witryny połączyć musimy z indeksowaniem. Wydajność strony internetowej zależna jest od parametrów:

  • TTFB – Time To First Byte – czas wczytywania do pierwszego Bajta

  • TTLB – Time To Last Byte – czas wczytywania do ostatniego Bajta

  • Crawl Budget – liczby stron poddawanych indeksowaniu w trybie pracy wyszukiwarki przez cały dzień

Konwersja przy ładowaniu witryny a pozycjonowanie

Szybkie tempo ładowania się witryny wpływa na obniżenie pozycji w wynikach wyszukiwarki. Do tego trzeba jeszcze dodać, iż prędkość wczytywania się strony oddziałuje na konwersję. Jest to – z matematycznego punktu widzenia – stosunek ilości odwiedzin na stronie do zabiegów, które na jej obszarze zostały dokonane. Analityczne dane pokazują, że strony ładujące się dłużej, niż 5 sekund, mogą stracić na starcie aż 40% konwersji. Związane jest to z ograniczeniem zysku płynącego z tytułu działań na stronach o typowo komercyjnym charakterze. Pieniądze kierowane na reklamy mnożymy przez wartość procentową konwersji.

Pozycjonowanie stron o niskiej konwersji

Stronami o niskiej konwersji są wszelkie sklepy internetowe. Dłuższe chwile ładowania się strony zniechęcają zazwyczaj potencjalnych kupujących. Statystyki pokazują, że nawet 75% korzystających ze sklepów internetowych już po upływie 3 sekund zamyka stronę, jeśli nie chce się ona wczytać ekspresowo. Koszty ponoszą oczywiście prowadzący daną witrynę. Dlatego tak ważne jest inwestowanie nie tylko w częstą reklamę, ale również charakterystyczną – musi przyciągać uwagę i burzyć schematy. To najbardziej przyciąga odbiorców.

Pozycjonowanie kontrolujące szybkość ładowania

Ciężar strony ma ogromne znaczenie i wpływ na ładowanie się wybranego adresu. Zanim przeprowadzimy pozycjonowanie, musimy sprawdzić, w jak długim czasie strona się wczytuje. Najlepiej w tej sytuacji zastosować Google Analytics. Mamy do czynienia z naprawdę prostym zabiegiem. Należy wybrać zakładkę “Zachowanie”, by następnie przejść do zakładki “Szybkość witryny”. Tam odnajdujemy informacje wskazujące na czas ładowania się strony dla naszych klientów. Sprawdzać prędkość strony możemy nie tylko przy pomocy Google Analytics. Specjaliści polecają także Pingdom Website Speed Test. Zdobędziemy w ten sposób nie tylko wszystkie niezbędne komunikaty na temat tego, jak długo strona się ładowała, ale poznamy także wszystkie pliki ładujące się dłużej od innych na stronie.

Ustawienia pozycjonowania oraz prędkości

Zainteresować nas może także możliwość porównania szybkości prowadzonej przez nas strony do innych, konkurencyjnych strona z tej samej branży. Jeśli sprawdzamy szybkość wczytywania się strony, musimy pamiętać o ustawieniu lokalizacji europejskiej. Prędkość wczytywania się stron internetowych w dowolnych zakątkach świata jest bardzo zróżnicowana. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby lokalnie sprawdzić prędkość wczytywania się strony na osobistym sprzęcie. W tym celu stosuje się najpopularniejsze typy przeglądarek, do których należą Google Chrome i Firefox.